Przejdź do treści głównej

Moduł sensoryczny

W skrócie: „Moduł sensoryczny” — budynek kategorii „Specjalne” w Xterium, dostępny od początku gry, maksymalny poziom — 30.

(dane aktualne na 2026-05-22, wersja gry 2.12.8)

Moduł sensoryczny opiera się na czujnikach o wysokiej rozdzielczości analizujących widmo światła, skład gazów i emisje z odległych światów, a następnie przesyłanie informacji do przetwarzania w superkomputerze. Na podstawie różnicy w zmienności składu gazu i promieniowania oblicza się obecność i skład flot w strefie działania tej Moduł sensoryczny. Aby zapobiec przegrzaniu podczas skanowania Moduł sensoryczny, stosuje się pewną ilość ciemnej materii.

Grupa
Specjalne
Gdzie się buduje
Księżyc
Maks. poziom
30
Co daje
Promień szpiegowania
Energia
Nie wymaga energii
Moduł sensoryczny

Opis

Co to jest i po co ci to

Moduł sensoryczny — budynek z kategorii „Specjalne” w Xterium. Główny efekt — promień skanowania i szpiegowania. Zwiększa zasięg szpiegowania i widoczność sąsiednich galaktyk z księżyca.

Kiedy budować

Dostępny od pierwszego dnia.

Na co uważać

  • Nie wymaga energii. Budynek działa samodzielnie i nie obciąża bilansu energetycznego planety.

Efekt na kluczowych poziomach

Dokładne liczby efektu budynku na różnych poziomach. Bez bonusów senatora, sojuszu, ofert specjalnych i anomalii.

Efekt budynku na kluczowych poziomach
Poziom Promień skanowania
1 1 sektorów
5 5 sektorów
10 10 sektorów
25 35 sektorów
30 45 sektorów

Koszt

Mnożniki wzrostu ceny według przedziałów: poz. 1–9 ×1.8 poz. 10–19 ×1.5 poz. 20–29 ×1.76 poz. 30+ ×1.25

Koszt budowy na kluczowych poziomach
Poziom Metal Metal Kryształ Kryształ Deuter Deuter Czas
1 3 600 1 800 01:30
7 400K 99K 08:17:30
15 20.5M 2.6M 5.2M 33d 11:49
22 537M 134.5M 134.5M 972d 05:20
30 3200M 800M 800M 5787d 00:53

Co zwiększa produkcję

Źródła, które wzmacniają ten budynek. Otwórz kartę źródła, żeby zobaczyć dokładne procenty i warunki.

Anomalie planety 1

Cechy planety wybierane i badane w Planetarium (za ciemną materię albo antymaterię). Dają stały bonus procentowy do konkretnego efektu przez cały czas istnienia kolonii.

Jeśli czegoś brakuje — gdzie szukać

Alternatywy dopasowane do konkretnych problemów. Każdy blok to osobny problem i budynki, które go rozwiązują.

Co budować dalej

Ścieżka rozwoju — co warto budować równolegle z tym budynkiem albo zaraz po nim.

Baza księżycowa — Wymagane — Moduł Sensorów buduje się tylko na Księżycu

Podobne budynki

Pytania i odpowiedzi

Czym jest «Moduł sensoryczny» w Xterium?
„Moduł sensoryczny” — budynek kategorii „Specjalne” w Xterium, dostępny od początku gry, maksymalny poziom — 30.
Jaki jest maksymalny poziom budynku «Moduł sensoryczny»?
Maksymalny poziom — 30.
Ile promień skanowania daje «Moduł sensoryczny» na kolejnych poziomach?
Promień skanowania rośnie z poziomami: na poziomie 1 — 1sektorów; na poziomie 15 — 15sektorów; na poziomie 30 — 45sektorów. Liczby są bazowe, bez bonusów senatora, anomalii i ulepszeń sojuszu.
Ile promień skanowania na maksymalnym poziomie «Moduł sensoryczny»?
Na poziomie 30 (ostatnim liczonym w grze) «Moduł sensoryczny» daje 45sektorów promień skanowania.
Co zwiększa produkcję budynku «Moduł sensoryczny»?
Stałe źródła bonusów: Wave oscillations. Wpływ mają też specjalizacja senatora, czasowe boostery z ofert specjalnych i ulepszenia sojuszu.